Główny/a Księgowy/a – Gdańsk

Dla naszego klienta z branży ubezpieczeń w Gdańsku poszukujemy kandydata na stanowisko Główny/a Księgowy/a.

 Zakres obowiązków

  • nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości,
  • prowadzenie ksiąg rachunkowych Spółki,
  • przygotowanie rocznego sprawozdania finansowego,
  • współpraca z Audytorem zewnętrznym i innymi instytucjami kontrolującymi (US; GUS; NBP)
  • zamykanie ksiąg rachunkowych za poszczególne okresy rozliczeniowe,
  • tworzenie budżetu oraz kontrola jego realizacji,
  • sporządzanie deklaracji CIT, VAT,
  • nadzór nad terminowością regulowania zobowiązań, w tym podatkowych i innych publiczno-prawnych,
  • udział w tworzeniu, implementowaniu oraz kontroli realizacji procedur wewnętrznych,
  • bieżące przygotowywanie analiz i raportów.

 Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, rachunkowość),
  • minimum 3-letnie doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego,
  • biegła znajomość przepisów prawa podatkowego i ustawy o rachunkowości,
  • mile widziana znajomość programu Comarch ERP Optima,
  • znajomość pakietu MS Office,
  • wysokie zdolności analityczne,
  • doświadczenie w zarządzaniu zespołem,
  • samodzielność w zakresie realizacji powierzonych zadań oraz odpowiedzialność za ich wykonanie,
  • umiejętność podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów.

 To oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w rozwijającej się firmie,
  • bogate benefity pozapłacowe (opieka medyczna, pakiet sportowy, ubezpieczenie grupowe),
  • dobrą atmosferę wśród zaangażowanych i ambitnych ludzi.