Architect Usług Chmurowych- Sopot

Zakres obowiązków:

  • zaprojektowanie i zbudowanie architektury oraz portfolia usług chmurowych,
  • nadzorowanie obszaru usług chmurowych,
  • definiowanie i dokumentowanie docelowej architektury opartej ma chmurze,
  • nadawanie priorytetów i rola właściciela harmonogramu wdrażania usług chmurowych,
  • wspieranie Architekta Chmury (Solution Architect) w budowie rozwiązań opartych na usługach chmurowych,
  • współpraca z operacjami w celu identyfikacji problemów i wyzwań infrastrukturalnych,
  • pełnienie roli technicznego SPOCa w trakcie eskalacji Severity 1 dla właściwych usług,
  • odpowiedzialność za zaprojektowanie HA i standardów dla usług zbudowanych na chmurze,
  • definiowanie podejścia do zarządzania integracjami środowiska chmurowego i on-prem,
  • koordynacja budowy i wprowadzanie nowych usług chmurowych,
  • dbanie o zgodność architektury usług chmurowych ze standardami i politykami organizacji,
  • monitorowanie trendów technologicznych w obszarze rozwiązań chmury oraz rekomendowanie podejść do ich wykorzystania,
  • dbanie o skalowalność usług chmurowych,
  • wspieranie kadry kierowniczej organizacji w podejmowaniu decyzji w zakresie planowania usług,
  • rekomendowanie nowych lub alternatywnych technologii wspierających i polepszających obecne usługi,
  • pełnienie roli SME dla wszystkich pytań i kwestii związanych z właściwą sobie linią usług.

Wymagania:

  • 5+ lat doświadczenia w zarządzaniu infrastrukturą i operacjami,
  • 2+ lata doświadczenia w software’owo zdefiniowanym środowisku infrastrukturowym (SDI, Cloud, SDE),
  • 2+ lata doświadczenia w obszarze network/storage/compute,
  • 2+ lata doświadczenia w stosowaniu narzędzi zarządzania wymaganiami, np. Confluence, IBM Software Architect,
  • 3+ doświadczenie w pracy z modelami as-a-Service i rozwojem produktu,
  • wiedza z zakresów orkiestracji danymi, storage’u, networking’u, zarządzania bazami danych i ochrony informacji,
  • umiejętność komunikowania i wpływania na wszystkie poziomy organizacji,
  • techniczne i organizacyjne umiejętności przywódcze,
  • silna orientacja biznesowa,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu bardzo dobrym,
  • dodatkowym atutem będzie certyfikat: ITIL v 3/4 Foundation, MS AZ-303, MS AZ-304.

Oferujemy:

  • pracę w firmie będącej wiceliderem rynku ubezpieczeń w Polsce,
  • stabilne zatrudnienie w dynamicznie rozwijającej się organizacji i branży,
  • umowę o pracę,
  • pracę w systemie hybrydowym,
  • innowacyjne środowisko pracy i możliwość udziału w ciekawych projektach, które niejednokrotnie wyznaczają trendy na rynku,
  • realny wpływ na swój rozwój oraz ścieżkę kariery,
  • narzędzia niezbędne do realizacji celów,
  • najwyższe standardy pracy i przyjazną atmosferę,
  • miejsce pracy dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
  • bogaty pakiet benefitów związanych ze zdrowiem, sportem oraz czasem wolnym.